Page title

Plán obnovy a odolnosti

Text

Logo Financované Európskou úniouLogo plán obnovy

 

 

Text

Veľká šanca pre Slovensko posunúť sa skokovo vpred. Plán obnovy je cesta, ako zvýšiť kvalitu života na úroveň EÚ. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pripravilo v rámci Plánu obnovy a odolnosti práve komponent Digitálne Slovensko. Jeho cieľom je fungujúce digitálne hospodárstvo a spoločnosť pripravená na prebiehajúce technologické zmeny v oblasti digitalizácie.

Viac o Pláne obnovy a odolnosti nájdete na: Plán obnovy a odolnosti | Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (gov.sk)

Projekt budovania životných situácií

Životné situácie sú vnímané z pohľadu občanov a podnikateľov ako rôzne udalosti, ktorými prechádzajú v rámci svojho života. Tieto udalosti vzniknú buď z vôle občana alebo podnikateľa, prípadne sa udejú nezávisle od jeho vôle. Ak sa však už v takej situácii ocitnú a potrebujú komunikovať so štátom, mala by táto komunikácia prebehnúť pre nich čo najjednoduchšie. V ideálnom prípade automatizovane, aby občan a podnikateľ nemusel oznamovať rovnakú skutočnosť alebo údaje rôznym úradom.

Informácie o Projekte budovania životných situácií, do ktorého sa zapojila aj Sociálna poisťovňa nájdete na: Životné situácie | Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (gov.sk)